Која е вашата омилена форма?

FILINI

FILINI

Ситни тестенини кои брзо се подготвуваат, најчесто се користат како доаток во супи и чорби. Рецепти...
MINI PIPETTE

MINI PIPETTE

Заоблени ребреасти тестенини во вид на школка, мини верзија на класичните Пипете. Совршени за вашите омилени салати со тестенини, заоблениот облик ги задржува вкусовите, притоа секој залак е вистинско задоволство. Рецепти...
RIGATONI

RIGATONI

Кратки и широки цевчиња со ребреста структура, потсетуваат на макарони, само што ригатоните имаат прави краеви. Овој вид тестенини се соодветни за различни преливи, бидејќи бргу ја впиваат течноста. Соодветни се и за подготовка на супи. Рецепти...
JUFKI

JUFKI

Тестенини со долга и сплосната форма, се приготвуваат со сосови со месо или млечни производи ( сирење, павлака, кашкавал..), најчесто потпечени во тава. Рецепти...
May 9, 2014

Proin dui sodales imperdi sit sapien fames ac luctus

Pellentesque et lacus pretium tincidunt. Pellentesque at metus. Donec nisl a nisl. Vestibulum ante ipsum primis in nulla orci ut leo nec cursus consequat, orci ut

May 8, 2014
home_recipes_blog6

Vestibulum commodo volutpat laoreet

Nunc felis. Curabitur ac ipsum. Pellentesque nibh ultricies est. Maecenas consequat, augue a venenatis risus. Ut id mollis vel, lacinia quam. Praesent blandit malesuada. Suspendisse commodo

May 6, 2014
home_recipes_blog2

Vivamus sit amet metus sem imperdiet

Aliquam adipiscing felis tincidunt eget, euismod pede eu cursus at, suscipit a, lorem. Morbi sodales wisi placerat eget, elementum eu, ullamcorper ac

May 5, 2014
home_recipes_blog4

Pellentes malesuada fames

Aenean ligula nunc, accumsan quam, lobortis fringilla, massa. Maecenas pellentesque dolor.
May 4, 2014
home_recipes_blog8

Aenean ligula mol stie viver

Duis porttitor vel, eros. Mauris nec adipiscing elit. Nam sed porta eget, neque. Pellentesque fringilla neque quis blandit venenatis.