Која е вашата омилена форма?

FILINI

FILINI

Ситни тестенини кои брзо се подготвуваат, најчесто се користат како доаток во супи и чорби. Рецепти...
MINI PIPETTE

MINI PIPETTE

Заоблени ребреасти тестенини во вид на школка, мини верзија на класичните Пипете. Совршени за вашите омилени салати со тестенини, заоблениот облик ги задржува вкусовите, притоа секој залак е вистинско задоволство. Рецепти...
RIGATONI

RIGATONI

Кратки и широки цевчиња со ребреста структура, потсетуваат на макарони, само што ригатоните имаат прави краеви. Овој вид тестенини се соодветни за различни преливи, бидејќи бргу ја впиваат течноста. Соодветни се и за подготовка на супи. Рецепти...
JUFKI

JUFKI

Тестенини со долга и сплосната форма, се приготвуваат со сосови со месо или млечни производи ( сирење, павлака, кашкавал..), најчесто потпечени во тава. Рецепти...
May 8, 2014
home_recipes_blog6

Vestibulum commodo volutpat laoreet

Nunc felis. Curabitur ac ipsum. Pellentesque nibh ultricies est. Maecenas consequat, augue a venenatis risus. Ut id mollis vel, lacinia quam. Praesent blandit malesuada. Suspendisse commodo

May 7, 2014
home_recipes_blog1

Quisque lorem tortor fringilla sed vesti bulum justo vel

Quisque lorem tortor fringilla sed, vestibulum id, eleifend justo vella ipsum dolor lacus, suscipit adipiscing. Cum sociis natoque penatibus et ultrices volutpat.